Saturday، 22 July 2017
faaren
خانه > اخبار > ایران و ایکاردا موافقتنامه افزایش بازدهی محصولات کشاورزی امضا کردند
0-5341

ایران و ایکاردا موافقتنامه افزایش بازدهی محصولات کشاورزی امضا کردند

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اینترنتی کراپ پروتکشن، ایران و مرکز بین المللی تحقیقات کشاورزی در مناطق خشک (ایکاردا) موافقتنامه ای را برای افزایش تولید مواد غذایی غلات محور در طی 5 سال آینده امضا کردند.
هدف از این ابتکار افزایش 25 درصدی محصولات جو، نخود و گندم ایران اعلام شده است.
محمود صلح، رئیس ایکاردا گفت: «این پروژه مبتنی بر تخصص ارزشمند همکاران ایرانی ماست… این مثال خوبی است از اینکه چگونه همکاری بین کشورهای شریکت و جامعه تحقیقاتی بین المللی می تواند تفاوت محسوسی در زندگی مردم ایجاد کند و در نهایت موجب توسعه ملی شود.»
این موافقتنامه در زمین های زراعی استان های آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه و لرستان اجرا خواهد شد که میزان بازدهی محصولات کشاورزی در انها پایین است. کشاورزی اصلی ترین منبع درآمد بیش از 15 میلیون ایرانی ساکن مناطق روستایی است.
هدف ایکاردا توسعه و تشویق کشت محصولات کشاورزی در مناطق فقیر و دارای خاک خشک است. قرار است در قالب این پروژه دانه های با کیفیت بالا که قابلیت کشت در بیش از 2.4 میلیون هکتار از مناطق آب و هوایی نامساعد ایران را دارند، بین کشاورزان این مناطق توزیع شود. افزایش کارآمدی در کشت محصولات در این مناطق به میزان 25 درصد به حل مشکل کمبود مواد غذایی که در حال حاضر 49 درصد از خانوارهای ایرانی را تحت تاثیر قرار داده،، کمک خواهد کرد. به علاوه، 67 درصد از کودکان و 65 درصد از سالخوردگان ایرانی از مشکل عدم امنیت غذایی رنج می برند.

QR code

همچنین ببینید

0-5621

افزایش تولید روغن پالم اندونزی در سال ۲۰۱۷

به گزارش واحد بین الملل انجمن صنفی صنایع روغن نباتی و براساس گزارشات کارشناسان کشور …