خانه > اخبار > برگزاری نمایشگاه کشاورزی با حضور ۲۰ شرکت خارجی
0-5398

برگزاری نمایشگاه کشاورزی با حضور ۲۰ شرکت خارجی

رییس شورای اطلاع‌رسانی ششمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی با اشاره به حضور ۲۰ شرکت خارجی در این نمایشگاه، گفت: این رویداد مهم حوزه کشاورزی می‌تواند عاملی اثرگذار در مسیر رشد، توسعه، رونق تولید، همچنین برنامه‌ریزی مناسب در حوزه صادرات و واردات محصولات کشاورزی بر حسب نیاز بازارهای جهانی و رویکرد بازارهای مختلف داخلی باشد.

به گزارش ایسنا، امین افتخار با بیان اینکه عموما نمایشگاه‌ها می‌توانند در اعتمادسازی، گسترش مناسبات و ارتقای سطح همکاری‌های بین‌المللی موثر باشند، افزود: ششمین نمایشگاه بین‌المللی محصولات کشاورزی و صنایع وابسته می‌تواند الگویی مناسب جهت استفاده متقابل از توانمندی‌ها و امکانات داخلی و خارجی، فرصتی ایده‌آل برای بخش خصوصی داخلی و توان فنی و مهندسی فعال در این حوزه باشد.

وی حضور شرکت های صاحب فن آوری و تکنولوژی در این نمایشگاه را نشانه فرصت‌های بالقوه موجود در بازار کشاورزی دانست و تصریح کرد: ششمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی میزبان بیش از ۲۰ شرکت آسیایی و اروپایی از کشورهایی همچون چین، ترکیه، ایتالیا و آلمان و روسیه است که این امر می‌تواند نقشی مهم در توسعه همکاری‌های دوجانبه و چند جانبه حوزه کشاورزی داشته باشد.

افتخار ادامه داد: تا کنون و نسبت به سال گذشته، تعداد شرکت‌های خارجی افزایشی ۶۰ درصدی و مساحت نمایشگاه با حدود ۸۰۰۰ مترمربع رشدی ۲۰۰۰ مترمربع داشته است.

وی مهمترین رویکرد این نمایشگاه را توجه به موضوع فن آوری‌های نوین در حوزه کشاورزی عنوان کرد و گفت: بهره گیری از تکنولوژی های نوین در عرصه کشاورزی منجر به پایداری بیشتر در این حوزه و تلفیق مثبت کشاورزی سنتی و نوین می‌شود که تولید بیشتر و با کیفیت‌تر محصولات را به دنبال دارد.

افتخار یکی دیگر از رویکردهای مهم نمایشگاه امسال را تلفیق محیط زیست و کشاورزی برای دستیابی به کشاورزی پایدار دانست و تصریح کرد: کشاورزی پایدار به معنای مدیریت موفق منابع است که علاوه بر رفع نیازهای انسانی، کمترین آسیب و خسارت برای محیط زیست و منابع طبیعی را به همراه دارد.

گفتنی است، ششمین نمایشگاه بین‌المللی محصولات و فن آوری‌های کشاورزی، ارگانیک و صنایع وابسته با شعار “فن آوری‌های نوین، رونق تولید و توسعه صادرات” باحضور شرکت‌های داخلی و خارجی از ۱۶ تا ۱۹ آذرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد.

QR code

همچنین ببینید

0-5411

افزایش صادرات ایران به روسیه در سال ۲۰۱۷

بر اساس آمارها صادرات ایران به روسیه در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۷ نسبت به …