Thursday، 22 June 2017
faaren
خانه > اخبار > رئیس جمهور: تا پایان سال آینده، صادرات، کشاورزی و بخش خدمات به رشد ۵ درصدی می‌رسد
0-5363

رئیس جمهور: تا پایان سال آینده، صادرات، کشاورزی و بخش خدمات به رشد ۵ درصدی می‌رسد

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری،  آقای روحانی در اجتماع بزرگ مردم قزوین با ارائه گزارش دستاورد مقاومت و ایستادگی ملت بزرگ ایران تصریح کرد: همگان در کشور باید خود را برای ساختن ایران آماده کنند و تمام شاخص ها به ما می گوید که روند حرکت اقتصادی کشور رو به رشد است.
رئیس جمهور که اظهاراتش با تشویق های پی در پی حاضران همراه بود، اظهار داشت: توفیق های دولت نتیجه حضور مردم و هدایت های مقام معظم رهبری است.
وی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یادآوری رشادت های همه نیروهای مسلح،  به پاسخ قدرتمندانه نیروی هوایی ایران اسلامی تنها یک روز پس از حمله بعثی ها به کشور اشاره کرد و گفت: این حمله، سراسر عراق را به لرزه درآورد و پیامی بود برای همه جهانیان که غیورمردان ایران در هیچ شرایطی تجاوز را تحمل نخواهند کرد.
آقای روحانی از شهید بابایی به عنوان خلبانی ایثارگر و بی‌نظیر در تاریخ ایران نام برد و تاکید کرد: همه نیروهای مسلح شامل سپاه ، ارتش ، بسیج ، نیروی انتظامی و عشایر با ایستادگی خود در هشت سال دفاع مقدس ، توانستند عظمت ملت ایران را در تاریخ جهان به ثبت برسانند.
رئیس جمهور با بیان اینکه “امروز باید از دوران دفاع مقدس درس بیاموزیم” ، اظهارداشت: در دوران دفاع مقدس در سایه وحدت، ایستادگی، ایثار و انگیزه‌های دینی ملت بزرگ ایران  توانستیم به  پیروزی دست یابیم.
آقای روحانی با طرح این پرسش که “اگر در دوران دفاع مقدس میان مردم دو دستگی، اختلاف و شکاف حاکم بود و در گوشه و کنار فقط شعار می‌دادند و کمر همت را برای ایثار و فداکاری نمی‌بستند و در برابر متجاوزان عفلقی ایستادگی و استقامت و صبر پیشه نمی کردند ، آیا می‌توانستیم به پیروزی بزرگ و پرافتخار در دفاع مقدس دست یابیم؟” ، گفت: امروز هم راه پیشرفت و تعالی کشور در سایه وحدت، انسجام و برادری در راستای حفظ منافع ملی امکان‌پذیر است.
رئیس جمهور در ادامه به بیان دستاوردهایی از سفر به ونزوئلا ، کوبا و نیویورک اشاره کرد و افزود: سه سال قبل هر فردی به سازمان ملل و اجتماعات جهانی می‌رفت، شاهد وحدت غرب و شرق و مزدوران آنها برای طرح اتهام به ملت بزرگ ایران بود. در همه نطق‌ها، سخن‌ها و جلسات، لحن آنها یا نصیحت به مسئولان ایرانی  و یا طرح اتهاماتی ناروا و بی اساس علیه کشورمان بود.
آقای روحانی اظهارداشت: امسال در سراسر اجتماعات بین‌المللی،‌سخنرانی‌ها، مباحثات، جلسات و ملاقات‌ها که موفق بودم در حد فرصتم با 22 نفر از رهبران جهان ملاقات داشته باشم، اولین سخن تبریک به ملت ایران برای موفقیت در برابر قدرت‌های جهان برای حفظ حقوق ملی ایران عزیز بود که این  نمونه‌ای از آثار وحدت، ایستادگی و فداکاری شما و اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری است.
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه اکنون وحدت شرق و غرب و مزدوران آنها علیه انقلاب و ملت ایران در مجامع بین المللی شکسته شده است، اظهارداشت: کشورهای غیرمتعهد در نشست ونزوئلا به ما می‌گفتند پیروزی ملت ایران در مذاکرات هسته‌ای دفاع از حقوق همه کشورهای در حال پیشرفت و توسعه بود.
آقای روحانی با بیان اینکه “در مذاکرات هسته‌ای گفتیم شما نمی‌توانید فناوری‌های پیشرفته را در چند کشور منحصر و به ملت‌های در حال پیشرفت جهان بگویید که نباید در فناوری‌‌های پیشرفته وارد شوند”، گفت: ما تنها از حقوق ملت ایران دفاع نکردیم بلکه از حقوق همه کشورهای در حال توسعه ،در برابر قدرت‌های بزرگ دفاع کردیم و این پیام صریح و روشن اجلاس غیرمتعهدها به کشور ایران بود.
QR code

همچنین ببینید

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-10-18 12:22:15Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

نظرسنجی مرکز پژوهش‌های مجلس برای جدایی وزارت بازرگانی

مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی یکشنبه شب گذشته میزبان حدود 30 نفر از فعالان اقتصادی، …