Tuesday، 27 June 2017
faaren
خانه > اخبار > رئیس سازمان استاندارد: افزایش صادرات محصولات با نشان حلال
0-121

رئیس سازمان استاندارد: افزایش صادرات محصولات با نشان حلال

خانم نیره پیروزبخت در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: توسعه پوشش استاندارد ملی در همه محصولات داخلی و ترویج و برنامه ریزی در جهت افزایش استاندارد ملی به عنوان سند تنظیم می شود تا نظارت بیشتر بر کالاهایی که استاندارد اجباری ندارد هم انجام شود.
وی افزود: با توجه به تکلیف در سیاست اقتصاد مقاومتی اگر سلامت ، ایمنی و بهداشت مردم در خطر بیفتد حتماً مورد توجه قرار می دهیم تا کالای با استاندارد ربط عرضه شود.
رئیس سازمان ملی استاندارد افزود: گردش مالی تجارت حلال در سراسر دنیا 2500 میلیارد دلار است و ما در عرضه محصولات با نشان حلال فعال نبودیم و سعی کردیم بحث حلال در عرصه بین المللی و ملی را راه اندازی کنیم.
وی افزود: در دو هفته اخیر حدود 5 واحد تولیدی دارای علامت استاندارد حلال ارائه شده است.
پیروزبخت تصریح کرد: همه کشورها علامت اختصاصی حلال خود را معرفی کردند و تا زمانی که علامت مشترک کل کشورهای اسلامی تدوین نشود ، ما باید علامت خاصی داشته باشیم ، زیرا علامت استاندارد در تفاهم نامه کشورها به رسمیت شناخته می شود تا با ارائه علامت حلال بتوانیم موفقیتی در چرخه تجارت داشته باشیم.
وی تاکید کرد: برای صادرات کالاها در حوزه کشورهای اسلامی ، با توجه به استاندارد حلال این علامت را خواهیم زد.
پیروزبخت افزود: 32 کشور عضو مجمع کشورهای اسلامی هستند که با این کشورها تفاهم نامه همکاری امضا می کنیم و استانداردهای آنان را می گیریم و بر مبنای استانداردهای آنها محصولات را صادر می کنیم.
وی تصریح کرد: در کشورها ، سوریه ، عراق ، الجزایر و ترکیه بحث حلال گنجانده شده است .
QR code

همچنین ببینید

0-5595

واردات چه کالاهایی برای مرزنشینان مجاز است؟

طبق قوانین و مقررات افرادی که در مناطق مرزی زندگی می‌کنند مجاز به واردات ۷۱ …