Thursday، 27 July 2017
faaren
خانه > اخبار > زمان برگزاری انتخابات ریاست اتاق بازرگانی ایران امروز مشخص می شود
0-5263

زمان برگزاری انتخابات ریاست اتاق بازرگانی ایران امروز مشخص می شود

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران می گوید ، زمان برگزاری انتخابات ریاست هشتمین دوره این اتاق و جایگزین محسن جلال پور، امروز در جلسه هیات نمایندگان مشخص می شود.

محمد لاهوتی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، رسیدگی به موضوع استعفای محسن جلال پور رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و همچنین زمان برگزاری انتخابات رییس جدید را از دستورهای جلسه امروز اتاق ایران ذکر کرد و گفت: با توجه به قبول استعفای جلال پور در اتاق کرمان، استعفای وی در اتاق ایران پذیرفته خواهد شد.
وی گفت: انتخابات ریاست اتاق ایران در جلسه بعدی برگزار خواهد شد اما با توجه به تاکید هیات نمایندگان بر تعیین تکلیف ریاست اتاق، احتمالا جلسه از تاریخ 29 شهریور به نیمه شهریور تغییر زمان پیدا می کند.
رییس کنفدراسیون صادرات ایران درباره روند اجرای این انتخابات گفت: اعضای هیات رییسه و هیات نمایندگان می توانند خود را به عنوان کاندیدا معرفی کنند؛ در صورتی که یکی از اعضای هیات رییسه به عنوان رییس جدید انتخاب شد، باید برای مسوولیت قبلی وی (مثلا نایب رییسی، خزانه داری و یا منشی) انتخابات مجدد برگزار شود.
لاهوتی افزود: در صورتی که یکی از اعضای هیات رییسه بعنوان کاندیدا ثبت نام کند و موفق به اخذ اکثریت آرا نشود، کماکان به کار خود در مسوولیت قبلی ادامه خواهد داد.
عضو هیات نمایندگان اتاق ایران با اشاره به اینکه انتخابات ریاست جدید، برای دوره باقی مانده از هشتمین دوره اتاق بازرگانی (یعنی کمتر از دو سال و نیم) است، اظهار امیدواری کرد همانطور که در دوره قبل، رییس با تصمیم گروهی انتخاب شد، این امر در این دوره هم اتفاق بیافتد و انسجام اتاق بازرگانی ایران حفظ شود.
به گزارش ایرنا، محسن جلال پور رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران نهم مردادماه جاری با انتشار پیامی استعفای خود را از این مسوولیت اعلام کرد اما هیات رییسه اتاق با صدور اطلاعیه ای، ضمن مخالفت با این استعفا، عنوان کرد جایگاه وی را به رسم امانت تا بهبودی و سلامت کامل محفوظ نگه خواهد داشت و در این مدت عهده دار وظایف اتاق خواهند بود.
این در حالی است که اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان استعفای جلال پور را پذیرفت و به این ترتیب، پذیرش استعفای وی از اتاق ایران نیز جدی شد.

QR code

همچنین ببینید

0-5621

چین بزرگترین خرید روغن پالم در بازارهای جهانی می باشد

بنا به گزارش واحد بین الملل انجمن صنفی صنایع روغن نباتی، قیمت های روغن پالم …