Thursday، 27 April 2017
faaren
خانه > اخبار > سهم ایران از بازار کشاورزی عراق ناچیز است
0-242

سهم ایران از بازار کشاورزی عراق ناچیز است

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه سهم ما از بازارکشاورزی عراق ناچیز است،گفت:تبلیغات تجاری،تدوام تولید و نرخ رقابتی معیارهای جدانشدنی صادرات محصولات کشاورزی به عراق و کشورهای اروپایی است.
شهاب نادری درباره صادرات محصولات کشاورزی به عراق،گفت:نباید محصولات کشاورزی بی کیفیت به کشوری همچون عراق و دیگر کشورها صادر شوند؛زیرا یک کالا زمانی که به عنوان کالای صادراتی بر ریل صادرات قرار می گیرد به نوعی نماینده کشور ما به شمار می آید؛بنابراین نبایدکالای نامرغوب را به ریل صادرات فرستاد.
بازار صادراتی ثابت محصولات کشاورزی به شرط رعایت استانداردهای بین المللی
نماینده مردم پاوه و اورامانات درمجلس شورای اسلامی ،با بیان اینکه صادرات محصولات کشاورزی نامرغوب بدیهی است که اعتبار کشور را به نوعی سلب می کند، تصریح کرد: بازار صادراتی ثابت محصولات کشاورزی زمانی برای ما تراز بهینه ایجاد می کند که ما کالا را با رعایت استانداردهای بین المللی به ریل صادرات بفرستیم.
نادری افزود:صادرات محصولات کشاورزی با عنایت به موقعیت جغرافیایی چهار فصل کشورمان می تواند معیارمناسبی برای سرمایه گذاری در عرصه کشاورزی شناخته شود و این درحالی است که باید با تبلیغات و بازاریابی مناسب از سلایق مشتریان خارجی مطلع شویم تا بتوانیم در راستای صادرات بهینه وارد عمل شویم.
نماینده مردم پاوه و اورامانات در مجلس،تصریح کرد:بازرگانان و تاجران تنها باید در راستای صادرات محصولاتی اقدام کنند که از منظر کیفیت به اصطلاح درجه یک هستند و این درحالی است که نباید اجازه داد برخی افراد که تنها به فکر سود شخصی هستند،محصولات کشاورزی بی کیفیت را به چرخه صادرات رهنمون کنند.
به گزارش خبرگزاری خانه ملت،عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه صادرات محصولات کشاورزی به عراق باید با یک برنامه اصولی در اختیار ما قرار بگیرد،یادآورشد:متاسفانه درصد بالایی از صادرات محصولا ت کشاورزی به عراق دراختیار ما نیست؛در حالی که کشور عراق در همسایگی ما قرار دارد.
QR code

همچنین ببینید

0-5272

سرمایه گذاری بیشتر در تولید به جای واردات مواد غذایی

پتانسیل زمین برای تغذیه جمعیت رو به رشد آن ، محدود است. در بسیاری از …