Tuesday، 27 June 2017
faaren
خانه > اخبار > شرایط قرنطینه‌ای واردات ۴ محصول اعلام شد
0-5401

شرایط قرنطینه‌ای واردات ۴ محصول اعلام شد

سازمان توسعه تجارت ایران در سه نامه جداگانه به گمرک شرایط قرنطینه‌ای چهار محصول را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، سازمان توسعه تجارت در نامه‌هایی جداگانه به گمرک ایران شرایط قرنطینه‌ای واردات دانه‌ نخود فرنگی، جو دوسر، پودر صمغ عربی و ذرت را اعلام کرد.

در نامه سازمان توسعه تجارت ایران به گمرک در خصوص واردات دانه‌های نخود فرنگی و جو دوسر با رعایت کامل قوانین  و مقررات مربوطه آمده است؛ سازمان حفظ نباتات کشور در شرایط قرنطینه واردات دانه‌های نخود فرنگی و جو دوسر برای مصارف خوراکی از روسیه  را اعلام کرده است که واردات این محصولات از کشور یاد شده در فهرست  کالاهای با ریسک قرنطینه متوسط قرار دارد.  بنابراین واردات این محصولات از روسیه منوط به رعایت شرایط قرنطینه‌ای و نیز بازدید و بررسی‌های کارشناسان قرنطینه در مرز ورودی گمرک ترخیص کننده در مبادی مربوطه‌ است.

همچنین در نامه سازمان توسعه تجارت ایران در گمرک در خصوص شرایط قرنطینه‌ای واردات پودر صمغ عربی آمده است با توجه به درخواست وزارت جهاد کشاورزی در خصوص اعلام شرایط قرنطینه‌ای واردات پودر صمغ عربی موضوع برای اطلاع و اقدام لازم با رعایت کامل قوانین و مقررات مربوطه اعلام شده و سازمان حفظ نباتات کشور در خصوص شرایط قرنطینه‌ای واردات پودر صمغ عربی برای مصارف خوراکی و صنعتی اعلام کرده که واردات این محصول نیازی به همراه داشتن گواهی بهداشت گیاهی ندارد و بازدید و بررسی بازرسان قرنطینه گیاهی در مرز ورودی گمرک که ترخیص کننده برای اجرا در مبادی مربوطه است.

در سومین نامه سازمان توسعه تجارت ایران به گمرک نیز شرایط قرنطینه‌ای واردات دانه ذرت از کشور آذربایجان برای اجرا و اطلاع اعلام شده و دفتر مقررات و استانداردهای بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده که وارادات این محصول از کشور یاد شده در فهرست کالاهای با ریسک قرنطینه‌ای متوسط قرار دارد. بنابراین وارادات آن منوط به رعایت شرایط قرنطینه‌ای و بازدید و بررسی بازرسان در مرز ورودی و گمرک ترخیص کننده است.

QR code

همچنین ببینید

0-5595

واردات چه کالاهایی برای مرزنشینان مجاز است؟

طبق قوانین و مقررات افرادی که در مناطق مرزی زندگی می‌کنند مجاز به واردات ۷۱ …