Tuesday، 25 July 2017
faaren
خانه > اخبار > مواد غذایی چربی سوز با کالری صفر
0-84

مواد غذایی چربی سوز با کالری صفر

به گزارش واحد بین‌الملل فودکلینیک؛ فرآیند کاهش وزن شامل انجام ۲ کار می باشد: مصرف کالری کمتر یا سوزاندن کالری بیشتر. همه ی برنامه های موفق کاهش وزن، کالری مواد غذایی را به عنوان مهم ترین بخش در نظر می گیرند. مشخص گردیده که ۸۰ درصد برنامه های موفق در زمینه کاهش وزن، مربوط به کاهش دریافت کالری بوده است. شرح و درک این موضوع بسیار ساده است. برای مثال اگر شما مقدار مناسب از کالری را در هر روز برای حفظ وزن خود دریافت کنید و در هر روز یک سیب با ۱۰۰ کالری علاوه بر آن دریافت کنید، در یک ماه، شما حدود نیم کیلو به وزن خود اضافه خواهید نمود. غذاهای زیادی وجود دارند که کالری آن ها بسیار پایین و یا حتی صفر می باشد. این مواد غذایی برای کاهش وزن بسیار مفید هستند. در ادامه به مهم ترین مواد غذایی با کالری صفر اشاره خواهد شد.

مارچوبه

مارچوبه حاوی پتاسیم، مقدار کمی پروتئین، فولات و فیبر است. مارچوبه ای که کمی بخار پز شده را می توان به هر غذایی اضافه نمود. هر دو اینچ از مارچوبه فقط یک کالری دارد.

ساقه کرفس

ساقه کرفس دارای آب زیاد بوده و بدن شما را هیدراته نگه می دارد. دو ساقه بزرگ از کرفس حاوی ۱۵ کالری می باشد. کرفس را می توان به سالاد، سوپ و غذاهای دیگر اضافه نمود.

گل کلم

گل کلم نیز دارای کالری بسیار پایینی می باشد. یک گل کوچک از کلم فقط حاوی ۳ کالری می باشد.

کلم پیچ

با مصرف کلم پیچ، مقدار زیادی از ویتامین A و C وارد رژیم غذایی می گردد. یک فنجان کلم پیچ تکه تکه شده تنها حاوی ۳۴ کالری می باشد.

خیار

یک فنجان از خیار خرد شده تنها حاوی ۱۶ کالری است. مصرف خیار با مقدار کمی نمک یا فلفل، یک میان وعده سالم و کم کالری می باشد. همچنین می توان خیار را در سرکه سیب قرار داد و از خوردن آن لذت برد.

کلم برگ

کلم برگ به عنوان یک سوپر غذا در نظر گرفته می شود. این غذایی کم کالری و غنی از فیبر به عنوان یکی از موثرترین مواد برای جلوگیری از بروز بیماری های قلبی و سرطان در نظر گرفته می شود. یک برگ بزرگ از کلم برگ خام فقط حاوی ۴ کالری است.

واحد بین‌الملل: مهدی محمدیان

QR code

همچنین ببینید

0-5563

اولین محموله غذایی صادراتی ایران وارد موصول عراق شد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ مهدی کریمی تفرشی گفت: بعد از نابودی داعش و …