خانه > اخبار > نرخ‌ جدید خرید تضمینی محصولات کشاورزی دو روز آینده اعلام می‌شود
0-5395

نرخ‌ جدید خرید تضمینی محصولات کشاورزی دو روز آینده اعلام می‌شود

عبدالمهدی بخشنده با حضور در غرفه خبرگزاری مهر در بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها در پاسخ به خبرنگار مهر درباره تعیین نرخ تضمینی محصولات کشاورزی برای سال زراعی جاری با بیان اینکه تمام مراحل این کار در کمیسیون تخصصی شورای اقتصاد انجام شده، اظهار داشت: علاوه بر این روز دوشنبه هفته جاری درباره این موضوع در شورای اقتصاد و در حضور معاون اول رئیس‌جمهور و وزرای مربوطه بحث شد.

وی با اشاره به اینکه کلیات این طرح تصویب شده و تنها کارهای دبیرخانه‌ای آن مانده است، گفت: قرار شده رئیس سازمان برنامه‌ریزی و بودجه کشور کارهای باقی‌مانده را هماهنگ و طی یکی دو روز آینده نرخ‌های خرید تضمینی محصولات کشاورزی را اعلام کند.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به این پرسش که پیشنهاد وزارتخانه مذکور برای نرخ خرید تضمینی گندم چقدر بوده است؟ افزود: پیشنهاد ما این بود که قیمت تضمینی این محصول متناسب با نرخ تورم تعیین شود.

بخشنده با اشاره به اینکه دولت با محدودیت‌های منابع مالی مواجه است، اضافه کرد: امسال برای تأمین مطالبات گندمکاران، جوکاران و ذرت‌کاران نیازمند ۱۵هزارمیلیارد تومان اعتبار بودیم که پروژه بزرگی هم بود اما دولت با تمام محدودیت‌های مالی خود را متعهد می‌دانست که طلب کشاورزان را هر چند با تأخیری کوتاه مدت پرداخت کند.

وی تأکید کرد: امیدوار هستیم تصمیمات خوبی در زمینه تعیین نرخ خرید تضمینی محصولات از جمله گندم اخذ شود.

QR code

همچنین ببینید

0-5411

افزایش صادرات ایران به روسیه در سال ۲۰۱۷

بر اساس آمارها صادرات ایران به روسیه در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۷ نسبت به …