Saturday، 22 July 2017
faaren
خانه > اخبار > هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع غذایی ۴ الی ۷ شهریورماه در مشهد برگزار می‌شود
0-5310

هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع غذایی ۴ الی ۷ شهریورماه در مشهد برگزار می‌شود

به گزارش نخست نیوز و به نقل از قدس آنلاین، حامدایرانی گفت: هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع غذایی ۴ الی ٧ شهریورماه در مشهد برگزار می‌شود.
وی بیان کرد: در نمایشگاه امسال ٧۵ شرکت خارجی و ١۴٠ شرکت داخلی حاضر خواهند بود و پیش‌بینی می‌شود به طور کلی ٢۵٠ شرکت‌کننده در این دوره از نمایشگاه حضور یابند.

مدیر برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع غذایی و ماشین آلات مشهد افزود: شرکت‌کننده‌های خارجی از کشورهای هند، پاکستان، لهستان، آلمان، فرانسه، ایتالیا، قزاقستان، اکراین، بلژیک، جمهوری چک و چین هستند و علاوه بر بازدیدکنندگان داخلی بازدیدکنندگانی از کشورهای ترکیه، تاجیکستان، روسیه، عراق و سایر کشورهای آسیای میانه در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

ایرانی در خصوص فضای نمایشگاهی اختصاص یافته گفت: مساحت اختصاص‌یافته به نمایشگاه بین‌المللی صنایع غذایی و ماشین‌آلات مشهد بیش از ٧٠٠٠ متر مربع را شامل می‌شود..
وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه در حال حاضر به سکویی برای صادرات مواد غذایی به افغانستان تبدیل شده است؛ گفت: در سال جاری در این راستا همکاری‌های گسترده ایران با تجار افغانی ادامه یافت و همچنان نیز برای توسعه تعاملات با افغانستان می‌توان بیش از این روی نمایشگاه صنایع غذایی آی‌فود حساب کرد.

مدیر برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع غذایی و ماشین آلات مشهد در خصوص فعالیت‌های انجام شده درحاشیه برگزاری نمایشگاه امسال، گفت:تلاش کردیم با توجه به نیاز روز صنعت غذا نسبت به برگزاری دوره‌های تخصصی برای فعالین نمایشگاه گام برداریم در همین راستا دروه‌های تخصصی فرآوری مواد غذایی ارگانیک با همکاری انجمن ارگانیک و دوره‌های آموزشی نقش بسته‌بندی در ماندگاری مواد غذایی برگزار می‌شود.
وی اضافه کرد: همچنین همایش نقش مسئولین فنی در افزایش کیفیت مواد غذایی توسط سازمان غذا و داروی علوم پزشکی و انجمن مسئولین فنی و کنترل کیفی برگزار می‌شود، طی یک دوره دو روزه با کیفیت مواد غذایی و تجارت بین‌الملل در روز اول و فرآوری سبزیجات، میوه‌جات و کنسروجات در روز دوم برگزار خواهد شد که این دوره با حمایت جامعه کشاورزی و غذایی آلمان توسط اساتید آلمانی برگزار خواهد شد.

ایرانی افزود: همچنین با رایزنی‌های انجام شده سوبسیدی از وزارت کشاورزی آلمان به منظور برگزاری این دوره‌ها دریافت شده و بر همین اساس هزینه شرکت در این دوره‌ها رایگان خواهد بود. فقط به دلیل محدودیت پذیرش علاقه‌مندان باید برای حضور در این دوره‌ها با ستاد و یا انجمن مسئولین فنی و کنترل کیفی استان تماس بگیرند.

QR code

همچنین ببینید

0-5621

افزایش تولید روغن پالم اندونزی در سال ۲۰۱۷

به گزارش واحد بین الملل انجمن صنفی صنایع روغن نباتی و براساس گزارشات کارشناسان کشور …