Tuesday، 25 July 2017
faaren
خانه > اخبار > پذیرش گواهینامه‌های استاندارد ایران در ۱۰۰ کشور
0-5410

پذیرش گواهینامه‌های استاندارد ایران در ۱۰۰ کشور

«امید علی مسعودی» روز سه شنبه اظهار کرد: نتیجه پذیرش گواهینامه استاندارد ایران در این کشورها، شتاب در روند صادرات بدون توقف برای ارزیابی مجدد کالاها است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وی گفت: پیش از این کالاهایی که از ایران صادر می شد، باید در گمرک مقصد دوباره مورد ارزیابی کیفی و فنی قرار گرفته و با تایید سازمان استاندارد آن کشورها اجازه وارد شدن را پیدا می کرد اما با پذیرش گواهینامه های استاندارد ایران دیگر این مراحل سخت آسیب رسان به محصولات صادراتی انجام نمی شود.

وی افزود: سازمان ملی استاندارد در دوران دولت تدبیر و امید پیشرفت های چشمگیری به دست آورده و ثمرات و نتایج تحولات فضای پسابرجام را با تمام وجود می توان لمس کرد.

مسعودی ادامه داد: قبل از آغاز دولت تدبیر و امید رتبه ایران در میان 161 کشور عضو سازمان استاندارد جهانی سی و یکم بود اما با تلاش های انجام شده اکنون به رده بیست و هفتم جهان ارتقا یافته است.

وی گفت: یکی از اقدامات موثر سازمان استاندارد ایران تطبیق 98 درصدی غذای حلال به عنوان یک برند پذیرفته شده جهانی با فقه شیعه جعفری است تا از این طریق راه ورود محصولات تولید داخلی به بازارهای جهانی و طرفداران این گونه غذاها باز شود.

مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات بین الملل سازمان ملی استاندارد ایران بیان کرد: تاکنون به 11تولید کننده داخلی پروانه تولید محصولات با استانداردهای غذای حلال داده شده است و تلاش می کنیم در آینده بر تعداد و تنوع محصولات تولید داخل با برند غذای حلال افزوده شود.

مسعودی گفت: بازارهای غذای حلال شاهد گردش مالی چند میلیارد دلاری در سال است و ایران به عنوان یک کشور مسلمان باید علاوه بر تطبیق تولیدات خود با استانداردهای این برند، نقش پررنگ تری در این بازار داشته باشد.

وی گفت: در 2 سال اخیر تفاهم نامه های متعددی با کشورهای همسایه برای تولید کالای سفارشی با استانداردهای مورد نظر آنها منعقد کرده ایم که امیدواریم نتیجه این تلاش ها رونق و شکوفایی هر چه بیشتر اقتصاد کشور باشد.

مسعودی در ادامه بر لزوم استانداردسازی آسانسورهای کشور تاکید کرد و گفت: با بررسی های میدانی به این نتیجه رسیده ایم که 99 درصد آسانسورهای کشور خراب و نیازمند بازرسی و انجام تعمیرات اساسی است.

وی بیان کرد: سازمان استاندارد برای کمک به حل این مشکل خطرآفرین، تقاضاهای بازرسی شهروندان از آسانسورها را با حداقل هزینه و زمان اندک پاسخ می دهد تا از بروز حوادث و اتفاقات تلخ احتمالی جلوگیری کند.

QR code

همچنین ببینید

0-5563

اولین محموله غذایی صادراتی ایران وارد موصول عراق شد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ مهدی کریمی تفرشی گفت: بعد از نابودی داعش و …