Thursday، 27 July 2017
faaren
خانه > اخبار > چالش صادراتی ایران به افغانستان
0-5389

چالش صادراتی ایران به افغانستان

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و افغانستان با بیان اینکه حجم مبادلات بازرگانی بین دو کشور قابل قبول نیست، گفت: در حال حاضر حجم مبادلات تجاری بین دو کشور حدود 5/ 1 تا 2 میلیارد دلار است که با فراهم کردن برخی شرایط از سوی دولت می‌توان صادرات به افغانستان را به 4 میلیارد دلار رساند.

 

علاء میرمحمدصادقی ‌تصریح کرد: برای حضور در بازار افغانستان رقبای زیادی داریم که دولت با کمک و اختصاص تسهیلات به بازرگانان می‌تواند شرایطی را فراهم کند تا در رقابت با بازرگانان سایر کشورها حجم مبادلات تجاری بین دو کشور افزایش یابد. نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران بیان کرد: اتاق بازرگانی در حد توان خود اقداماتی را برای گسترش مبادلات تجاری با افغانستان انجام داده و با ایجاد نمایشگاه به این کشور و ارسال هیات تجاری سعی کرده تا زمینه گسترش فعالیت‌های بازرگانی را فراهم کند.

میرمحمدصادقی تصریح کرد: همچنین اتاق تهران با دعوت از تجار افغانی تلاش کرده زمینه فعالیت بیشتر بازرگانی بین دو کشور را فراهم کند. وی با تاکید بر اینکه زمینه فعالیت تجاری بین ایران و افغانستان زیاد است، اما به حد مطلوب نرسیده‌ایم، گفت: دولت باید کمک کند تا هزینه حمل کالا به این کشور کاهش یابد و از طرفی شرایط آسان‌تری را برای حضور بازرگانان این کشور در ایران فراهم کند. به گفته میرمحمدصادقی، اگر چه مشکلات و ناامنی‌هایی برای سرمایه‌گذاری در این کشور وجود دارد، اما شرایط سرمایه‌گذاری در برخی شهرهای امن این کشور فراهم است. وی با اشاره به اینکه انواع کالاهای مصرفی و صنعتی به این کشور صادر می‌شود، اظهار کرد: سیمان و گچ از جمله اقلام صادراتی ایران به افغانستان است که مقدار آن زیاد نیست.

منبع: دنیای اقتصاد

QR code

همچنین ببینید

0-5621

چین بزرگترین خرید روغن پالم در بازارهای جهانی می باشد

بنا به گزارش واحد بین الملل انجمن صنفی صنایع روغن نباتی، قیمت های روغن پالم …