Thursday، 25 May 2017
faaren
خانه > اخبار > چربی های چند غیر اشباعی و کاهش مرگ و میر
0-203

چربی های چند غیر اشباعی و کاهش مرگ و میر

بنا بر گزارش واحد فنی و تحقیقات انجمن صنفی صنایع روغن نباتی، در تحقیقی 15 ساله که در دانشگاه Uppsala انجام شد و نتایج آن در نشریه آمریکایی Cardiology JAMA منتشر شد ، مشخص شد اسیدچرب لینولئیک (امگا 6) موجود در بافت چرب زیرپوست با کاهش مرگ و میر در مردان مسن در ارتباط است. میزان بالای لینولئیک اسید در بافت چرب به معنای مصرف بالای روغن های نباتی است. یافته ها بیانگر این است که دریافت کم اسیدهای چرب چند غیر اشباعی خطر مرگ زودرس را افزایش می دهد. این تحقیق بزرگ ترین آزمون انجام شده برای بررسی رابطه بین میزان اسیدهای چرب خاص موجود در بافت چرب و میزان مصرف این اسیدهای چرب بود. در این تحقیق ارتباط بین اسیدهای چرب خاص موجود در بافت چرب با بیماری های قلبی عروقی و میزان مرگ و میر نیز بررسی شد.

853 مرد 71 ساله به مدت 15 سال مورد بررسی قرار گرفتند .نتایج قسمت اول تحقیق بیانگر ارتباط ضعیف بین میزان اسیدهای چرب خون و میزان مصرف آن ها و وجود ارتباط قوی بین اسیدهای چرب موجود در بافت چرب و میزان مصرف آن ها بود.بنابراین وجود اسید های چرب چند غیر اشباعی در بافت چرب نمایانگر دریافت این اسید های چرب برای مدت زمان طولانی است..

نتایج قسمت دوم تحقیق نشان داد هیچ ارتباط معنا داری بین بیماری های قلبی عروقی و مصرف اسیدهای چرب وجود نداشته ، اما رابطه معنی داری بین درصد مرگ و میر و مصرف اسید چرب لینولئیک وجود داشت ، بدین صورت که هر چه میزان لینولئیک اسید در بافت چرب بیشتر باشد میزان مرگ و میر در افراد مسن کمتر خواهد بود.

QR code

همچنین ببینید

0-5339

جزییات برنامه توزیع کالاهای اساسی برای تنظیم بازار ماه رمضان اعلام شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایانا، علی‌اکبر مهرفرد امروز …