Tuesday، 25 July 2017
faaren
خانه > اخبار > کاهش ۵۰ درصدی واردات روغن پالم در دو سال گذشته
0-5407

کاهش ۵۰ درصدی واردات روغن پالم در دو سال گذشته

وزیر بهداشت در پانل نهمین کنفرانس جهانی ارتقاء سلامت در شانگهای چین با اشاره به کاهش ۵۰ درصدی واردات روغن پالم در دو سال گذشته ، گفت: در راستای اصلاح فرهنگ مصرف غذا توانستیم میزان شکر و نمک در محصولات غذایی را کاهش دهیم.
به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در پانل نهمین کنفرانس جهانی ارتقاء سلامت در شانگهای چین در خصوص اقدامات ایران در اصلاح فرهنگ و مصرف غذایی ضمن اشاره به ارتقاء همکاری های بین بخشی به منظور اصلاح فرهنگ مصرف مواد غذایی در چارچوب شورای عالی سلامت و امنیت غذایی ایران، گفت: در این راستا با دستگاه ها و وزارتخانه های مختلف تفاهم نامه هایی منعقدشده است که به امضا و اجرا رسید.
وزیر بهداشت از کاهش ۵۰ درصدی واردات روغن پالم در دو سال گذشته خبر داد و گفت: در راستای اصلاح فرهنگ مصرف غذا توانستیم میزان شکر و نمک در محصولات غذایی را کاهش دهیم.
وی افزود: باید میزان اسید چرب آزاد را تا ۵ سال آینده به صفر برسانیم.
دکتر هاشمی در خصوص اقدامات در حوزه بهداشتی با اشاره به احداث ۶ هزار پایگاه بهداشتی در مناطق حاشیه شهری، افزود: هر ۳ پایگاه بهداشتی یک مرکز جامع سلامت را تشکیل می دهد و به ازای هر ۲هزار ایرانی یک مراقب سلامت و یک کارشناس تغذیه در پایگاه های بهداشتی نیز حضور دارد.

QR code

همچنین ببینید

0-5563

اولین محموله غذایی صادراتی ایران وارد موصول عراق شد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ مهدی کریمی تفرشی گفت: بعد از نابودی داعش و …