حضور شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه صنایع غذایی روسیه

حضور شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه صنایع غذایی روسیه

به گزارش شاتا، فرهاد پرند با اعلام این خبر افزود: در این دوره از نمایشگاه که امسال در 14 بخش مختلف از جمله محصولات لبنی، انواع نوشیدنیها، میوه و سبزیجات، محصولات دریایی، گوشت و طیور برگزار شد، بیش از 15هزار شرکت از 62 کشور جهان حضور دارند و 300 هزار بازدید کننده در روز نخست از 96 کشور و 79 منطقه روسیه از این نمایشگاه بازدید کردند.

وی گفت: پاویون ایران نیز با حضور 22 شرکت در 4 بخش خشکبار و مواد بسته بندی شده، شیرینی و شکلات، چای و قهوه و میوه و سبزیجات در مساحت مجموع 460 متر مربع و با حمایت ویژه مالی و معنوی سازمان توسعه تجارت ایران در این نمایشگاه برپا شد که حمایت مالی به صورت 50 درصد از کل هزینه مشارکت کنندگان تا سقف تعیین شده مصوب پرداخت خواهد شد.

رایزن بازرگانی ایران در روسیه اظهار داشت: این نمایشگاه با حمایت مستقیم وزارت کشاورزی روسیه بزرگترین محل تبادلات تجاری در صنعت مواد غذایی و با حمایت بخش دولتی و خصوصی آماده حمایت از بخش صادرات و واردات روسیه را دارند.

پرند در ادامه عنوان کرد: با توجه به حجم استقبال سالهای اخیر از این نمایشگاه و محدودیت فضای نمایشگاهی اکسپو سنتر، سال آینده نمایشگاه به محل نمایشگاه های دائمی بین المللی روسیه کروکوس منتقل و فضای یکپارچه و بزرگتری در اختیار پاویونها قرار خواهد گرفت.

رایزن بازرگانی با اعلام عدم رضایت از محل پاویون ایران و غرفه آرایی غرفه شرکت های ایرانی در مقایسه با سایر کشورهای رقیب خواستار انتخاب محلی مناسب و افزایش کیفیت در غرفه آرایی پاویون ایران در سال بعد در نمایشگاه کروکوس اکسپو توسط مجری ایرانی برگزار کننده گردید.

وی همچنین گفت: همزمان با برگزاری این نمایشگاه جلسه ملاقات هیات اعزامی از اتاق بازرگانی خرمشهر و چند شرکت ایرانی با مسئولین اتاق بازرگانی مسکو و سن پطرزبورگ برگزار شد، که طی آن با اشاره به رشد مبادلات بازرگانی دو کشور در ۶ ماهه نخست ۲۰۱۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل، مشکلاتی مانند عدم شناخت و اعتماد تجار دو طرف به یکدیگر بحث و بررسی شد

رایزن بازرگانی ایران در روسیه افزود: یکی از وظایف مهم اتاق های بازرگانی، اتحادیه و سازمانهای بازرگانی و رایزنان بازرگانی دو کشور کمک به افزایش شناخت و اعتماد سازی تجار با برگزاری و حضور در نمایشگاهها، اعزام هیات های تجاری و سازماندهی برای برگزاری همایش های تجاری و اقتصادی نشست های رو در رو است.

نایب رئیس اتاق بازرگانی خرمشهر نیز ضمن معرفی ظرفیت های اقتصادی و ترانزیتی خرمشهر، اتاق بازرگانی مسکو و سن پطرزبورگ را جهت بازدید از ظرفیت های این شهر دعوت کرد.

گفتنی است، در ادامه این جلسه، شرکت های ایرانی به معرفی شرکت و کالاهای خود پرداختند.

کد: 50017048

زمان انتشار: یکشنبه 1 مهر 1397 11:41 ق.ظ

تعداد نمایش: 17

آخرین شماره ماهنامه آفتابگردان

آدرس: تهران- خیابان شهید بهشتی- خیابان پاکستان-کوچه 14- پلاک 4

تلفن: 02188737614

فاکس: 02188754615

 

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انجمن صنفی صنایع روغن‌نباتی ایران بوده و انتشار مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است | کپی‌رایت © 2008- 2017.