حمایت از تولیدکنندگان داخلی در دستور کار شهروند

 حمایت از تولیدکنندگان داخلی در دستور کار شهروند

مسعود سریع‌القلم، مدیرعامل شرکت شهروند در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد»، با اعلام این مطلب گفت: در سال حمایت از کالاهای ایرانی، مهم‌ترین اقدام شهروند حمایت از تولیدکنندگان داخلی و کالاهای ایرانی است که بر این اساس از تعداد ۵۰ هزار کالایی که در این فروشگاه عرضه می‌شود، بیش از دو هزار قلم کالای خارجی در ۶ ماهه اخیر با کالای ایرانی جایگزین شده و امیدوارم که این روند ادامه پیدا کرده و قدم‌های موثری برداشته شود. درحال‌حاضر کمتر از هفت درصد کالاهای عرضه‌شده در شهروند خارجی است که امیدوارم این روند کمتر نیز شود. وی با بیان اینکه براساس آمارها و تحلیل‌های انجام‌شده، اقبال شهروندان از فروشگاه‌های شهروند افزایش پیدا کرده است، افزود: از دی ماه سال گذشته تا خرداد ماه سال‌جاری حدود ۱۱۹ درصد مشتریان فروشگاه‌های این مجموعه رشد داشته است.

سریع‌القلم با بیان اینکه شهروند مسیر ٢٤ ساله‌ای را طی کرده و در آستانه بیست و پنجمین سالگرد تاسیس آن است، اظهار کرد: شعار مجموعه «شهروند در مسیر تحول است» بوده که در مسیر همین شعار، حرکت برای نوسازی را آغاز کرده است. وی با بیان اینکه برنامه سه ساله‌ای برای نوسازی فروشگاه‌ها تهیه شده است، ادامه داد: اولین اقدام مدیریت جدید در شهروند، نوسازی فروشگاه‌هاست که در این راستا ١٠ فروشگاه درحال بازسازی هستند. سریع‌القلم با اشاره به اینکه فروش مسوولانه را در دستور کار مجموعه قرار داده‌ایم، گفت: معتقدیم در قبال قیمت، کیفیت و استاندارد کالاها باید پاسخگوی مشتریان خود باشیم. همچنین برنامه جامعی برای تبلیغات شرکت شهروند تدوین شده که در ۶ ماهه دوم سال‌جاری اجرایی خواهد شد. وی درخصوص واگذاری و فروخته شدن شهروند گفت: فروشگاه شهروند فروخته نشده و ۱۰۰ درصد سهام آن متعلق به شهرداری تهران است. در دوره مدیریت سابق شهری یعنی در سال ۱۳۹۵ موضوع فروش شهروند یا خصوصی کردن آن مطرح شد که یکی از مشتریان علاقه‌مند برای خرید شهروند بانک شهر بود. اقداماتی در این حوزه انجام شد اما در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران این موضوع منتفی شد و در دوره تصدی آقای نجفی بر شهرداری تهران این موضوع به‌طور کامل از دستور کار خارج شد. سریع‌القلم درخصوص فروش اینترنتی شرکت شهروند نیز گفت: خوشبختانه اقدامات گسترده‌ای از گذشته برای افزایش فروش اینترنتی در مجموعه شهروند آغاز شده و خوشبختانه امروز حجم سفارشات مجازی بسیار بالا است؛ به‌طوری‌که روزانه بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ سفارش در حوزه مجازی توسط فروشگاه‌های شهروند پشتیبانی می‌شود.  مدیرعامل شرکت شهروند با بیان اینکه هزینه‌های جاری شرکت کاهش پیدا کرده است، افزود: در تلاش هستیم که در سال‌جاری با وجود تورم و جنگ اقتصادی، هزینه‌ها را بدون تعدیل و کاهش حقوق کارکنان، کاهش دهیم. وی تصریح کرد: سود شهروند در سال ٩٦ نسبت به سال ٩٥ معادل ١٧ درصد افزایش داشته که این سود در سود عملیاتی و غیرعملیاتی مشهود است. سریع‌القلم ادامه داد: دو استراتژی مهم در شهروند به‌صورت جدی دنبال می‌شود. سن مدیریت در شهروند کاهش خواهد یافت و تعداد پست‌های مدیریتی برای زنان درحال افزایش است.

کد: 50016208

زمان انتشار: سه شنبه 16 مرداد 1397 09:07 ق.ظ

تعداد نمایش: 30

آخرین شماره ماهنامه آفتابگردان

آدرس: تهران- خیابان شهید مطهری - خیابان گلریز - پلاک 25 - طبقه 5

تلفن: 02188326383

فاکس: 02188326089

 

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انجمن صنفی صنایع روغن‌نباتی ایران بوده و انتشار مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است | کپی‌رایت © 2008- 2017.