فعالان اقتصادی سوئد به تهران می آیند

 فعالان اقتصادی سوئد به تهران می آیند

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به­ نقل از روابط عمومی اتاق تهران؛​­ هیئتی­ متشکل از شرکت‌های فعال کشور سوئد در زمینه‌هایی چون خدمات مالی، سرمایه‌گذاری، بیمه، بهداشت و سلامت، انرژی‌های تجدیدپذیر، تولید دستگاه‌های خودپرداز و صدور کارت‌های بانکی، طراحی دکوراسیون داخلی، لیزینگ و مدیریت پروژه، نرم‌افزار، مشاوره مدیریت و دوره‌های آموزشی به­­ اتاق تهران می‌آیند ­تا در آخرین روزهای فروردین ماه با همتایان ایرانی خود دیدار و گفت‌وگو داشته باشند.

این هیئت ­­تجاری به سرپرستی مدیرکل امور بین‌الملل اتاق بازرگانی استکهلم سوئد برای ­ دیدار و مذاکره با فعالان اقتصادی ایرانی­ چهارشنبه 29 فروردین (18 آوریل 2018) میلادی در اتاق بازرگانی تهران حضور می‌یابد.

فعالان سوئدی در حالی برای بررسی زمینه‌های همکاری عازم ایران هستند که در روزهای اخیر، استفان اینگوِس، رئیس‌کل بانک مرکزی سوئد در ایران حضور یافته و با ولی‌اله سیف، رئیس‌کل بانک مرکزی و همچنین بانکداران ایرانی ملاقات کرده و در زمینه حل مسائل کلان نظام بانکی گفت‌و‌گو کرده است.

در نشست روسای کل بانک‌های مرکزی سوئد و ایران، ولی‌اله سیف مشارکت سوئد در مگاپروژه نوسازی ناوگان حمل‌ونقل ایران را زمینه‌ساز گسترش همکاری‌های تجاری و بانکی میان دو طرف خواند.

سیف در این باره گفت: نوسازی و توسعه ناوگان حمل‌ونقل ایران، ظرفیت سرمایه‌گذاری به ارزش حدود 5 میلیارد یورو­ در­سه سال آینده را دارد و در صورت تأمین مالی این پروژه توسط طرف سوئدی، ضمن گسترش همکاری‌های تجاری دو جانبه، مسیر ارتباطات بانکی نیز گشوده خواهد شد.

بررسی آمار گمرک از تجارت ایران و سوئد، حکایت از آن دارد که حجم مبادلات این دو کشور با ظرفیت‌های موجود متناسب نبوده و تراز تجاری این دو، کاملا به نفع سوئد است. چنانکه گزارش گمرک از داد و ستدهای ایران و سوئد نشان ‌می‌دهد که­ در­ 11 ماهه سال 96 فقط­­حدود 16 میلیون دلار کالا از ایران به سوئد صادر شده و در مقابل، ایران کمی بیش از 656 میلیون دلار کالا از این کشور خریداری کرده است.

با وجود تراز مثبت تجاری به نفع سوئد، ظرفیت توسعه صادرات کالا از ایران به این کشور وجود دارد که یکی از مشکلات موجود مراودات بانکی است که بخش‌های خصوصی دو کشور امیدوارند با وجود دیدار و تماس بین بانک‌های مرکزی دو کشور این مشکل تسهیل شود.

کد: 50014868

زمان انتشار: شنبه 18 فروردین 1397 12:24 ب.ظ

تعداد نمایش: 9

آخرین شماره ماهنامه آفتابگردان

آدرس: تهران- خیابان شهید بهشتی- خیابان پاکستان-کوچه 14- پلاک 4

تلفن: 02188737614

فاکس: 02188754615

 

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انجمن صنفی صنایع روغن‌نباتی ایران بوده و انتشار مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است | کپی‌رایت © 2008- 2017.