در اردیبهشت ماه امسال­/ حضور شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه‌های بین‌المللی عمان

در اردیبهشت ماه امسال­/ حضور شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه‌های بین‌المللی عمان

به گزارش­ خبرگزاری صداوسیما از­ روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران؛­­ عباس عبدالخانی، ­گفت: برای­ معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های تولیدی شرکت‌های ایرانی به بازار عمان و آشنایی با تجار و فعالان تجاری عمانی، برنامه‌ریزی برای حضور شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه‌های بین‌المللی عمان صورت گرفته است.

وی افزود: نمایشگاه‌های انرژی و آب و برق، درب و پنجره، شیشه و آلومینیوم، محصولات کشاورزی، غذای حلال و آبزیان(آگروفود)، صنعت پلاستیک (عمان پلاست)، فناوری(عمان کومکس) و همچنین توریسم سلامت در اردیبهشت ماه­ امسال­در عمان برگزار می‌شود.

رایزن بازرگانی ایران در عمان اظهار داشت: شرکت‌های ایرانی در این رویدادهای تجاری علاوه بر معرفی محصولات و خدمات تولیدی خود به بازار عمان، با شرایط و قوانین و مقررات حاکم بر تجارت در این کشور آشنا خواهند شد.

همزمان با برگزاری رویدادهای تجاری مذکور، هیئتهای تجاری به منظور بازدید از این نمایشگاه‌ها نیز به عمان سفر می کنند و ملاقات حضوری با غرفه داران و ارائۀ راهنمایی‌ها و مشورت‌های تجاری مورد نیاز از برنامه‌های رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در مسقط به شمار می‌رود.

صادرات یک میلیون تنی محصولات آهن و فولاد به عمان
رایزن بازرگانی ایران در عمان گفت: در ­سال 96 صادرات محصولات آهن و فولاد به عمان به مرز یک میلیون تن رسید.

عباس عبدالخانی، رایزن بازرگانی ایران در عمان اظهار داشت: بر اساس آمار گمرک ایران، در­سال 96­­ بالغ بر 946 هزار تن انواع محصولات آهن و فولاد به ارزش 290 میلیون دلار از کارخانجات ­ایرانی به عمان صادر شده است.

وی افزود: صادرات محصولات آهن و فولاد در مقایسه با سال گذشته از لحاظ وزنی و ارزشی روند افزایشی داشته است.

رایزن بازرگانی ایران در عمان گفت: ­عمان با دارا بودن سه منطقۀ آزاد صحار، دقم و صلاله با توجه به همجواری و دسترسی آسان به بازارهای یمن و شرق آفریقا و معاف بودن کارخانه‌های تولیدی این مناطق از مالیات و عوارض، می‌تواند پایگاه مناسبی جهت احداث کارخانجات تولیدی این محصولات و صدور آن به بازارهای هدف قلمداد شود.

کد: 50015097

زمان انتشار: سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 07:27 ق.ظ

تعداد نمایش: 8

آخرین شماره ماهنامه آفتابگردان

آدرس: تهران- خیابان شهید بهشتی- خیابان پاکستان-کوچه 14- پلاک 4

تلفن: 02188737614

فاکس: 02188754615

 

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انجمن صنفی صنایع روغن‌نباتی ایران بوده و انتشار مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است | کپی‌رایت © 2008- 2017.