صادرات مواد غذایی روسی به چین و ترکیه بیشتر می‌شود

 صادرات مواد غذایی روسی به چین و ترکیه بیشتر می‌شود

به گزارش ایسنا از تاس، الکساندر تکاچف - وزیر کشاورزی روسیه - گفت: تا ۲۰ سال پیش ما از جمله کشورهای واردکننده مواد غذایی بودیم که به ندرت محصولات غذایی روسی در قفسه فروشگاه ها پیدا می‌شد اما امروز برای پنجمین سال متوالی است که نه تنها تمامی نیازهای خود را تامین می کنیم، بلکه برای اولین بار درجهان در جایگاه نخست بزرگترین صادرکنندگان گندم و جو قرار داریم.

وی افزود: در سال ۲۰۱۷ میلادی بیش از ۴۵ میلیون تن غلات روسی به بیش از ۱۰۰ کشور جهان صادر شد که این رقم در امسال بیش از ۳۷ درصد رشد خواهد داشت.

وزیر کشاورزی روسیه، بازار چین را یکی از جذاب ترین مقاصد صادراتی جهان برشمرد که برای بسیاری از کشورها از جمله روسیه اولین اولویت صادراتی است.

به گفته این مقام روس، تولیدکنندگان این کشور بسیار علاقمند به صادرات مواد خام و محصولات لبنی به چین هستند و هم اکنون دو کشور بطور فعال در حال فراهم کردن شرایط لازم و تسهیل صادرات محصولات روسی هستند و تا ماه آوریل، گواهینامه های پزشکی و دامپزشکی برای صادرات تکمیل می شود. صادرات انواع گوشت دامی، مرغ و ماهی از اولویت های روسیه در صادرات به چین و ترکیه است و این دو کشور همچنان از مصرف کنندگان اصلی تولیدات لبنی، دامی و کشاورزی روسیه به شمار می روند.

وزیر کشاورزی روسیه خاطرنشان کرد: همکاری مسکو با آنکارا، روند رو به رشد مثبتی را نشان می دهد و در سال گذشته میلادی میزان گردش مالی محصولات کشاورزی و غذایی با رشد ۲۱ درصدی به بیش از ۲.۸ میلیارد دلار رسید.

کد: 50014658

زمان انتشار: یکشنبه 20 اسفند 1396 12:11 ب.ظ

تعداد نمایش: 14

آخرین شماره ماهنامه آفتابگردان

آدرس: تهران- خیابان شهید بهشتی- خیابان پاکستان-کوچه 14- پلاک 4

تلفن: 02188737614

فاکس: 02188754615

 

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انجمن صنفی صنایع روغن‌نباتی ایران بوده و انتشار مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است | کپی‌رایت © 2008- 2017.