معافیت واحد‌های تولیدی از مالیات بر ارزش افزوده

معافیت واحد‌های تولیدی از مالیات بر ارزش افزوده

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛­ محمد­ شریعتمداری امروز در مراسم افتتاح بزرگترین نمایشگاه توانمندی صنایع کوچک گفت: صنایع کوچک و متوسط 92 درصد واحدهای صنعتی کشور را تشکیل می دهد که یک میلیون نفر اشتغال ایجاد کرده ­و 45 درصد اشتغال صنعت کشور را دارد.
وی افزود: این صنایع حدود 17 درصد ارزش تولیدات کشور را دارد و 11،5 درصد صادرات غیرنفتی را شامل می شود.
شریعتمداری با اشاره به افزایش قیمت مواد اولیه تولید با توجه به افزایش نرخ ارز گفت: بسته حمایت از صنعت در کنار بسته ارزی آماده شده است که در این قالب پیشنهادهایی را مطرح کرده ایم.
وی اضافه کرد: حد اعتباری سرمایه درگردش واحدهای تولیدی را افزایش داده ایم و باید از یارانه سود تسهیلات برای ارزانتر شدن وام های بانکی بهره مند شویم.
وزیر صنعت پیشنهاد کرد واحدهای تولیدی شش ماه تا یکسال از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف باشند.
شریعتمداری افزود: در این شرایط دریافت همه مطالبات صندوق های تامین اجتماعی از کارفرمایان صنعتی ضروری نیست و می توانیم حمایت هایی را در این زمینه داشته باشیم.
وی گفت: اگر بخشی از منابع بودجه به صندوق حمایت از صنایع کشور اختصاص یابد این صندوق می تواند 15 برابر ضمانتنامه بانکی برای این صنایع صادر کند.
وی افزود: همچنین ما پیشنهاد تاسیس بانک اختصاصی برای صنایع کوچک و متوسط را داریم.
وی ادامه داد: از 40 هزار واحد تولیدی در شهرک های صنعتی،­ 62 درصد مشغول فعالیت هستند که اگر حمایت های لازم انجام نشود به مشکل بر خواهند خورد.

کد: 50016292

زمان انتشار: دوشنبه 22 مرداد 1397 12:49 ب.ظ

تعداد نمایش: 177

آخرین شماره ماهنامه آفتابگردان

آدرس: تهران- خیابان شهید مطهری - خیابان گلریز - پلاک 25 - طبقه 5

تلفن: 02188326383

فاکس: 02188326089

 

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انجمن صنفی صنایع روغن‌نباتی ایران بوده و انتشار مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است | کپی‌رایت © 2008- 2017.