بخشی از کالاهای احتکار شده در پایتخت با نرخ مصوب توزیع شد

 بخشی از کالاهای احتکار شده در پایتخت با نرخ مصوب توزیع شد

به گزارش سه شنبه تارنمای وزارت صنعت، معدن و تجارت، مجتبی شیرقاضی از برگزاری پنجمین جلسه کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر عرضه کالا خبر داد و گفت: با توجه به مصوبات ستاد استانی مبارزه با احتکار و اختفای کالا، پس از تعیین تکلیف پرونده ها در شعبه های تعزیرات حکومتی، با هماهنگی معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان و اتحادیه های ذیربط نسبت به تعیین شبکه توزیع کالا موصوف با نرخ مصوب اقدام می شود.
به گفته وی، روند درج اطلاعات مربوط به انبارها ادامه دارد و تاکنون 33 هزار و 500 واحد انبار و مرکز نگهداری کالا در استان تهران در سامانه انبارها ثبت شده است.
معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران تصریح کرد: در صورت کشف کالا در انبارهای فاقد شناسه انبار، فاقد کد رهگیری و نیز فاقد ثبت اطلاعات مربوط به ترانزیت کالا در سامانه انبارها، به منزله احتکار یا اختفا کالا تلقی و برابر مقررات و قوانین ابلاغی با آن برخورد می شود.
به گفته وی، گشت های مشترک و انفرادی استمرار دارد و بر اساس بازدید از انبارها، عمده تخلف های صورت گرفته مربوط به اختفای کالا به قصد گرانفروشی بود.
«لاستیک، کاغذ، پتروشیمی، لوازم خانگی، برنج، عدس و حبوبات از کالاهای احتکار شده بود».

کد: 50017237

زمان انتشار: چهارشنبه 18 مهر 1397 10:40 ق.ظ

تعداد نمایش: 13

آخرین شماره ماهنامه آفتابگردان

آدرس: تهران- خیابان شهید بهشتی- خیابان پاکستان-کوچه 14- پلاک 4

تلفن: 02188737614

فاکس: 02188754615

 

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انجمن صنفی صنایع روغن‌نباتی ایران بوده و انتشار مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است | کپی‌رایت © 2008- 2017.