وزیر جهاد کشاورزی: دولت نرخ‌ خرید تضمینی را به قیمتی ابلاغ کند که باعث دل نگرانی کشاورزان نشود

وزیر جهاد کشاورزی:  دولت نرخ‌ خرید تضمینی را به قیمتی ابلاغ کند که باعث دل نگرانی کشاورزان نشود

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه درباره نرخ امسال خرید تضمینی گندم در شورای اقتصاد صحبت شده است، گفت: این نرخها باید به شکلی ابلاغ شود که منجر به پایداری تولید و عدم دلنگرانی کشاورزان شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»؛ محمود حجتی امروز در مراسم گرامیداشت هفته پژوهش وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: اگر امروز شاهد افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی هستیم این امر نتیجه تحقیقات و پژوهشهای پژوهشگران بخش کشاورزی به حساب می‌آید.

وی افزود: ما از طریق پژوهشگران توانسته‌ایم حلقه‌ای میان تحقیقات، دانشگاه و اجرا ایجاد شده است که در مقایسه با گذشته توانستیم پای دانشجویان را به موسسات و عرصه‌های کشاورزی بیشتر باز کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد:  با همکاری وزارت علوم توانستیم پای بخش خصوصی را به تحقیقات کشور باز و برخی امور را واگذار کنیم و در واقع در بخش تحقیقات کشاورزی چابکسازی صورت گرفته است.

حجتی گفت: اگر تلاش پژوهشگران بخش کشاورزی کشور نبود اکنون علاوه بر اینکه افزایش تولید نداشتیم بلکه کاهش تولید را شاهد بودیم زیرا منابع طبیعی به دلیل برداشت روزانه کاهش می‌یابد و دستاوردهای جدید منجر به حفظ و افزایش تولید در کشاورزی می‌شود.

وی در پایان این مراسم در پاسخ به سوالات خبرنگاران در خصوص عدم اعلام نرخهای خرید تضمینی محصولات کشاورزی اظهار کرد: وزارت جهاد کشاورزی پیشنهادات خود را در خصوص نرخهای خرید تضمینی در مردادماه سالجاری به دولت ارائه کرده و در کنار این امر نیز صحبت‌های زیادی صورت گرفته است، اما هنوز تا این ساعت نرخها ابلاغ نشده است.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: نرخهای تضمینی محصولات کشاورزی باید به شکلی ابلاغ شود که برای روند تولید مناسب و باعث پایداری و عدم دلنگرانی کشاورزان شود.

حجتی تاکید کرد: در شورای اقتصاد نیز در مورد نرخهای خرید تضمینی محصولات کشاورزی صحبت شده اما هنوز منجر به ابلاغ نشده است.

وی در پایان گفت: ما به عنوان وزارت جهاد کشاورزی در دولت آنچه برای اعلام نرخ‌های خرید تضمینی لازم بوده پیگیری کرده‌ایم و با توجه به شرایط فعلی بنده دیگر نظری در این خصوص ندارم.

کد: 50010857

زمان انتشار: دوشنبه 29 آذر 1395 07:47 ق.ظ

تعداد نمایش: 31

آخرین شماره ماهنامه آفتابگردان

آدرس: تهران- خیابان شهید مطهری - خیابان گلریز - پلاک 25 - طبقه 5

تلفن: 02188326383

فاکس: 02188326089

 

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انجمن صنفی صنایع روغن‌نباتی ایران بوده و انتشار مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است | کپی‌رایت © 2008- 2017.