خرید ریال قطر از صادرکنندگان

 خرید ریال قطر از صادرکنندگان

مدیرکل دفتر عربی‌وآفریقای سازمان توسعه تجارت ایران، از شروع فرآیند خرید ریال قطر از صادرکنندگان کالا و خدمات به این کشور خبر داد. به گزارش سازمان توسعه تجارت ایران، فرزاد پیلتن افزود: باتوجه به پیگیری‌های به عمل‌آمده درخصوص حل مشکلات صادرکنندگان کالا به قطر و تشکیل جلسات متعدد با حضور تجار و صادرکنندگان و نمایندگان بانک‌های مرکزی، صادرات و ملی در چارچوب کارگروه اقتصادی- تجاری ستاد قطر، با همکاری بانک‌های مرکزی و صادرات، فرآیند انتقال ارزهای حاصل از صادرات به قطر به داخل کشور اصلاح و نحوه تعیین نرخ خرید ارز از صادرکنندگان اعلام شد.

وی ضمن تشکر از پیگیری بانک صادرات و مساعدت بانک مرکزی گفت: بانک صادرات از تاریخ هشتم بهمن ماه و تنها یک روز پس از انجام اولین معامله با بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، اقدام به تغییر مبنای تعیین خرید ارز ریال قطر براساس نرخ اعلامی بانک مرکزی ایران کرده است.   وی ابراز امیدواری کرد این اتفاق مهم باعث تسهیل صادرات به قطر شده و نقش موثری در افزایش صادرات به این کشور داشته باشد.

کد: 50014286

زمان انتشار: سه شنبه 24 بهمن 1396 05:13 ق.ظ

تعداد نمایش: 24

آخرین شماره ماهنامه آفتابگردان

آدرس: تهران- خیابان شهید بهشتی- خیابان پاکستان-کوچه 14- پلاک 4

تلفن: 02188737614

فاکس: 02188754615

 

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انجمن صنفی صنایع روغن‌نباتی ایران بوده و انتشار مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است | کپی‌رایت © 2008- 2017.