ارسال پیشنهادات تعرفه‌ای سال ۹۷ طی هفته‌های آینده به دولت

ارسال پیشنهادات تعرفه‌ای سال ۹۷ طی هفته‌های آینده به دولت

مجتبی خسروتاج در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص تدوین نظام تعرفه‌ای کشور برای سال ۹۷ کل کشور، گفت: مطابق با روال هر سال، جدول حقوق و عوارض گمرکی باید در دولت به تصویب برسد و پس از آن، از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به هیات دولت ارسال شود تا به تصویب رسیده و ابلاغ شود؛ این در حالی است که پس از تصویب، جزئیات آن در سایت الکترونیکی قرار داده می‌شود تا همه از آن اطلاع یابند و در نهایت، برای اطلاع برخی نقاطی که دسترسی به اینترنت و یا سایت ندارند، به صورت کتاب هم منتشر خواهد شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: دولت معمولا تغییرات تعرفه‌ای را در انتهای هر سال مصوب و ابلاغ می‌کند؛ اما به هرحال ممکن است نقطه نظراتی بر روی تعرفه‌ها داشته باشد که همانند سال گذشته، تصویب و ابلاغ تعرفه‌ها به سال بعد موکول شود؛ این نظر دولت است و وزارت صنعت، در موعد مقرر تعرفه‌ها را به دولت ارسال می‌کند.

وی تصریح کرد: سال گذشته وزارت صنعت در مدت زمان تعیین شده، جزئیات پیشنهادات تعرفه‌ای را به دولت ارسال کرد که با توجه به اینکه نظر دولت بر آن بود که برخی از تعرفه‌ها ممکن است بار تورمی داشته باشند، تصویب آن به سال بعد موکول شد که در نهایت، آذرماه امسال، تصویب نهایی صورت گرفت.

به گفته خسروتاج، امسال نیز طبق روال هر سال، تعرفه‌های پیشنهادی از سوی کمیسیون ماده یک جمع بندی و به دولت ارایه می‌شود و این کار تا پایان سال انجام خواهد شد، اما در نهایت، تصمیم گیرنده دولت خواهد بود که امیدواریم امسال پیش از اتمام سال، تصمیم نهایی اتخاذ شود.

کد: 50013957

زمان انتشار: شنبه 7 بهمن 1396 08:12 ق.ظ

تعداد نمایش: 41

آخرین شماره ماهنامه دنیای روغن نباتی

آدرس: تهران- خیابان شهید بهشتی- خیابان پاکستان-کوچه 14- پلاک 4

تلفن: 02188737614

فاکس: 02188754615

 

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انجمن صنفی صنایع روغن‌نباتی ایران بوده و انتشار مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است | کپی‌رایت © 2008- 2017.