سامانه گمرک مبنای قیمت‌گذاری کالا برای تخصیص ارز دولتی شد

سامانه گمرک مبنای قیمت‌گذاری کالا برای تخصیص ارز دولتی شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، مسئولان بانک مرکزی، وزارت صمت‌،‌ جهاد کشاورزی،‌ بهداشت و گمرک در رابطه با مسائل ارزی تصمیم گرفتند که مبنای قیمت‌گذاری کالا به منظور تخصیص ارز دولتی، سامانه جامع گمرک ایران باشد.

 

براساس جزئیات این جلسه که همچنان در حال برگزاری است، مقرر شد سامانه تعیین ارزش کالا (TSC) گمرک مبنای تخصیص ارز دولتی برای کالاهای وارداتی در نظر گرفته شود.

 

قیمت کالاها در این سامانه براساس معیارهای متعددی ثبت شده و طیف وسیعی از کالاهای وارداتی را پوشش می‌دهد و مورد تایید اتحادیه‌ها و همخوان با نرخ‌های جهانی است از این به بعد مبنای قیمت‌گذاری برای تخصیص ارز دولتی خواهد بود.

 

در حال حاضر به علت شکاف قیمتی میان ارز دولتی و بازار، عده‌ای وارد کننده قیمت کالاها را در اظهارنامه‌های بیشتر از قیمت واقعی ابراز می‌کنند به همین علت در گمرک ایران پرونده‌های متعددی برای بیش اظهاری کالاها تشکیل شده است. که امیدواریم با هماهنگی صورت گرفته شاهد سوءاستفاده و رانت ناشی از ارز دولتی نباشیم.

کد: 50016077

زمان انتشار: چهارشنبه 3 مرداد 1397 07:25 ق.ظ

تعداد نمایش: 19

آخرین شماره ماهنامه آفتابگردان

آدرس: تهران- خیابان شهید مطهری - خیابان گلریز - پلاک 25 - طبقه 5

تلفن: 02188326383

فاکس: 02188326089

 

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انجمن صنفی صنایع روغن‌نباتی ایران بوده و انتشار مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است | کپی‌رایت © 2008- 2017.